Letnie Studium Esperanta

Nitra (Słowacja), 12-20 lipca 2019
Tłumaczenie na język polski jest kompletne w 93%. Wszystkie aktualne informacje dostępne są w Esperanto oraz .

Miejsce

Miasto w którym odbywa się SES

Nitra, zamieszkała przez 77 048 mieszkańców (2017), jest szóstym największym miastem Słowacji. Znajduje się u stóp góry Zobor, na zachodzie kraju, 90 km od Bratysławy. Jest łatwo osiągalna ze stolicy przez autobus (więcej informacji na stronie Jak dojechać).

Nitra jest najstarszym miastem na Słowacji: pierwsza pisemna wzmianka pochodzi z roku 828. Miasto jest bogate w historyczne zabytki. Główną atrakcją turystyczną jest zamek usytuowany w części z wieloma innymi ciekawymi budynkami: muzeum, kościołami, pomnikami itd. Pozostałe warte uwagi miejsca to główny plac z teatrem, synagogą i wzgórzem kalwaryjskim, skąd rozciąga się piękny widok na miasto. Wspinaczka na górę Zobor gwarantuje wyższy punkt widokowy oraz pozwala cieszyć się panoramą całej okolicy.

Kompleks kongresowy

SES ma miejsce w jednym budynku. W dolnych kondygnacjach znajdują się sale lekcyjne oraz jadalnia; pokoje sypialne są na wyższych piętrach. W budynku znajdują się windy. W domu studenckim są liczne sale lekcyjne i wykładowe oraz duża sala przeznaczona na program wieczorny. Wieczorem otwarty jest bar oraz herbaciarnia. Dom studencki posiada bezprzewodowe łącze internetowe.

W domu studenta znajduje się prosta kuchnia dla osób samodzielnie przygotowujących posiłki. Dostępna jest również pralka oraz suszarka do ubrań. Dom studenta posiada bufet, gdzie można zakupić drobne produkty spożywcze, napoje i kanapki.

Uczestnicy zamieszkają w dwu- i trzyosobowych pokojach domu studenta. W sumie istnieje 235 miejsc noclegowych. Dwa pokoje mają wspólną ubikację oraz prysznic. Jeśli koniecznie chcesz mieszkać sam(a) zaznacz to w formularzu zgłoszeniowym (wymaga to dopłaty, zob. koszt). Istnieje również możliwość rozbicia własnego namiotu.

Uwaga: Dom studenta oferuje "normalne" (przeciętne) warunki noclegu, nie oczekuj więc wielkich luksusów. Jeśli pragniesz noclegu o wyższym standardzie poinformuj nas o swoich potrzebach - postaramy się Ci pomóc. Możesz także bezpośrednio skontaktować się którymś z okolicznych pensjonatów i hoteli.

Adres

Stredná odborná škola veterinárna
Drážovská 14
950 12 Nitra

Słowacja

Uwaga: Odnośnie spraw dotyczących wydarzenia prosimy nie kontaktować osób odpowiedzialnych za kompleks kongresowy, lecz organizatorów wydarzenia (zobacz stronę Kontakt).