Letnie Studium Esperanta

Liptowski Mikułasz (Słowacja), 14-22 lipca 2018
Tłumaczenie na język polski jest kompletne w 53%. Niektóre informacje mogą być nieaktualne. Wszystkie aktualne informacje dostępne są na esperackiej wersji strony internetowej.

Koszt

Opłata zgłoszeniowa

Opłaty zgłoszeniowe pokryją tylko część kosztów programu imprezy. Pozostała część kosztów programu pokryta zostanie z subwencji z innych źródel.

Uczestnicy poniżej 18 roku życia płacą symboliczne wpisowe: 20 EUR.

Dzieci do 6 roku życia nie płacą opłaty zgłoszeniowej.

Studentoj sub 26 jaroj kaj emerituloj ekde 62 jaroj ricevas rabaton: 5 EUR.

Data zgłoszenia A-kraje B-kraje C-kraje
do 28.02.2018 55 € 40 € 25 €
do 30.04.2018 65 € 50 € 35 €
do 30.06.2018 75 € 60 € 45 €
po 30.06.2018 100 € 85 € 70 €

Kategorie państw:

Uwagi:

Opłaty za wyżywienie

Do wyboru są trzy rodzaje posiłków: z mięsem, wegetariańskie, wegańskie.

Uwaga: Prosimy mięsożerców o uwagę:

W tym roku wprowadzamy tzw. "zieloną zniżkę". Jeśli zdecydujesz się na bezmięsne posiłki w czasie SES (wegetariańskie lub wegańskie) otrzymasz zniżkę po 1 euro dziennie, w sumie 8 euro za całą imprezę. Gorąco dziękujemy za zrozumienie! Będziemy zadowoleni, jeśli wybierzesz tańszy wariant bez niepotrzebnego uśmiercania zwierząt i tym samym oszczędzisz pieniądze. A może polubisz takie zwyczaje żywieniowe i zechcesz je praktykować również w swoim domu po zakończeniu imprezy :-)

Zmiany zamówionych posiłków będą akceptowane najpóźniej do 09.07.2018. O specjalnych potrzebach lub życzeniach prosimy poinformować organizatorów z wyprzedzeniem.

Jedzenie/osoba Cała impreza 1 dzień
Wyżywienie całodniowe – wegetariańskie / wegańskie 100 € 12.5 €
Wyżywienie całodniowe – z mięsem 108 € 13.5 €
Śniadanie – wegetariańskie / wegańskie 32 € 4 €
Śniadanie – z mięsem 36 € 4.5 €
Obiad – wegetariańskie / wegańskie 36 € 4.5 €
Obiad – z mięsem 40 € 5 €
Kolacja – wegetariańskie / wegańskie 36 € 4.5 €
Kolacja – z mięsem 40 € 5 €

Uwaga: Posiłki rozpoczynają się kolacją pierwszego dnia i kończą obiadem ostatniego dnia imprezy. O innych preferencjach należy skontaktować się z nami

Koszty zakwaterowania

Zakwaterowanie/osoba Cała impreza (8 nocy) Jeden nocleg / Każdy dodatkowy nocleg
Jedna osoba sama w pokoju* 175 € 25 €
2-osobowy pokój 105 € 15 €
3-osobowy pokój 84 € 12 €
3-osobowy pokój (studenci do 26 lat)** 70 € 10 €
Amasloĝejo*** 35 € 5 €
Własny namiot lub samochód kempingowy 35 € 5 €

*La kvanto de unupersonaj ĉambroj en la SES-ejo estas limigita. Pro tio, la prezo nun estas fiksita je tuta aranĝo sendepende de la nombro da tranoktoj dum SES. Se vi nepre volas loĝi sola, bonvolu konsideri loĝadon en la apudaj pensionoj/hoteloj.

**Uczniowie szkół średnich i studenci mają prawo do zniżki przy zakwaterowaniu. Aby otrzymać pokój ze zniżką, należy wpisać numer swojej karty ISIC lub legitymacji studenckiej w formularzu zgłoszeniowym.

***Amasloĝejo estas granda ĉambro sen litoj, kie homoj dormos komune. Vi devos kunporti proprajn dormosakon kaj dormomaton kaj vi havos aliron al duŝejo.

Uwagi:

Zaproszenia

Jeśli potrzebujesz zaproszenia, aby otrzymać wizę na Słowację, jego koszt wynosi 35 EUR. Ta kwota nie dotyczy uczestników z Rosji i Ukrainy, dla których zaproszenia według odrębnego porozumienia kosztują tylko 3 EUR i istnieje również dla nich szansa na otrzymanie wizy bezpłatnie.

Uwaga: Opłata jest potrzebna, ponieważ zaproszenia muszą być zaakceptowane przez policję. Zaproszenia na imprezę możemy wysłać tylko do 15.06.2018. Jeśli potrzebujesz wizy, wyślij swoje zgłoszenie przed tym terminem. Aby otrzymać zaproszenie, wypełnij odpowiednie pola w formularzu zgłoszeniowym. Ponadto wyślij bezpośrednio na adres ses@ikso.net ksero aktualnego paszportu (strony z Twoim zdjęciem oraz datą ważności paszportu), które dodamy do zaproszenia dla policji.

Nasz konsulat poprosi pojedyncze ambasady o wydanie uczestnikom SES wiz bezpłatnie. Oznacza to, że być może nie będziesz musiał/a dodatkowo płacić za wizę w swojej ambasadzie, ale nie możemy tego zagwarantować na 100%. Dodatkowo mamy nadzieję, że wizy zostaną potraktowane priorytetowo i wydane szybciej niż zazwyczaj.

Wycieczki

Wszystkie wycieczki są płatne osobno - można je zamówić do 30.06.2018. Jeśli zgłosisz się na całodniową wycieczkę później, nie będziemy mogli zagwarantować Ci wolnego miejsca.

Dodatkowe usługi bezpłatne

Podczas SES będziesz mógł/a korzystać z wielu usług zupełnie bezpłatnie Przez cały tydzień do Twojej dyspozycji będą m.in.: