Facebook Telegram

Letnie Studium Esperanta

Bańska Szczawnica (słow. Banská Štiavnica), Słowacja, 15-23 lipca 2017
Tłumaczenie na język polski jest kompletne w 55%. Niektóre informacje mogą być nieaktualne. Wszystkie aktualne informacje dostępne są na esperackiej wersji strony internetowej.

Koszt

Opłata zgłoszeniowa

Opłaty zgłoszeniowe pokryją tylko część kosztów programu imprezy. Pozostała część kosztów programu pokryta zostanie z subwencji z innych źródel.

Uczestnicy poniżej 18 roku życia płacą symboliczne wpisowe: 15 EUR.

Dzieci do 6 roku życia nie płacą opłaty zgłoszeniowej.

Studentoj sub 26 jaroj kaj emerituloj ekde 62 jaroj ricevas rabaton: 5 EUR.

Data zgłoszenia A-kraje B-kraje C-kraje
do 28.02.2017 55 € 40 € 25 €
do 30.04.2017 65 € 50 € 35 €
do 05.07.2017 75 € 60 € 45 €
po 05.07.2017 100 € 85 € 70 €

Kategorie państw:

Uwagi:

Opłaty za wyżywienie

Do wyboru są trzy rodzaje posiłków: z mięsem, wegetariańskie, wegańskie.

Uwaga: Prosimy mięsożerców o uwagę:

W tym roku wprowadzamy tzw. "zieloną zniżkę". Jeśli zdecydujesz się na bezmięsne posiłki w czasie SES (wegetariańskie lub wegańskie) otrzymasz zniżkę po 1 euro dziennie, w sumie 8 euro za całą imprezę. Gorąco dziękujemy za zrozumienie! Będziemy zadowoleni, jeśli wybierzesz tańszy wariant bez niepotrzebnego uśmiercania zwierząt i tym samym oszczędzisz pieniądze. A może polubisz takie zwyczaje żywieniowe i zechcesz je praktykować również w swoim domu po zakończeniu imprezy :-)

Zmiany zamówionych posiłków będą akceptowane najpóźniej do 10 lipca. O specjalnych potrzebach lub życzeniach prosimy poinformować organizatorów z wyprzedzeniem.

Jedzenie/osoba 1 dzień Cała impreza
Wyżywienie całodniowe – wegetariańskie / wegańskie 12.5 € 100 €
Wyżywienie całodniowe – z mięsem 13.5 € 108 €
Śniadanie – wegetariańskie / wegańskie 4 € 32 €
Śniadanie – z mięsem 4.5 € 36 €
Obiad – wegetariańskie / wegańskie 4.5 € 36 €
Obiad – z mięsem 5 € 40 €
Kolacja – wegetariańskie / wegańskie 4.5 € 36 €
Kolacja – z mięsem 5 € 40 €

Uwaga: Posiłki rozpoczynają się kolacją pierwszego dnia i kończą obiadem ostatniego dnia imprezy. O innych preferencjach należy skontaktować się z nami

Koszty zakwaterowania

Zakwaterowanie/osoba Jeden nocleg / Każdy dodatkowy nocleg Cała impreza (8 nocy)
Jedna osoba (w pokoju 2-osobowym) 20 € 140 €
Pokój (pozostali) 13 € 91 €
Pokój (studenci do 26 lat)* 10 € 70 €
Własny namiot lub samochód kempingowy 5 € 35 €

*Uczniowie szkół średnich i studenci mają prawo do zniżki przy zakwaterowaniu. Aby otrzymać pokój ze zniżką, należy wpisać numer swojej karty ISIC lub legitymacji studenckiej w formularzu zgłoszeniowym.

Uwagi:

Zaproszenia

Jeśli potrzebujesz zaproszenia, aby otrzymać wizę na Słowację, jego koszt wynosi 35 EUR. Ta kwota nie dotyczy uczestników z Rosji i Ukrainy, dla których zaproszenia według odrębnego porozumienia kosztują tylko 3 EUR i istnieje również dla nich szansa na otrzymanie wizy bezpłatnie.

Uwaga: Opłata jest potrzebna, ponieważ zaproszenia muszą być zaakceptowane przez policję. Zaproszenia na imprezę możemy wysłać tylko do 15.06.2017. Jeśli potrzebujesz wizy, wyślij swoje zgłoszenie przed tym terminem. Aby otrzymać zaproszenie, wypełnij odpowiednie pola w formularzu zgłoszeniowym. Ponadto wyślij bezpośrednio na adres katka@ikso.net ksero aktualnego paszportu (strony z Twoim zdjęciem oraz datą ważności paszportu), które dodamy do zaproszenia dla policji.

Nasz konsulat poprosi pojedyncze ambasady o wydanie uczestnikom SES wiz bezpłatnie. Oznacza to, że być może nie będziesz musiał/a dodatkowo płacić za wizę w swojej ambasadzie, ale nie możemy tego zagwarantować na 100%. Dodatkowo mamy nadzieję, że wizy zostaną potraktowane priorytetowo i wydane szybciej niż zazwyczaj.

Wycieczki

Wszystkie wycieczki są płatne osobno - można je zamówić do 30.06.2017. Jeśli zgłosisz się na całodniową wycieczkę później, nie będziemy mogli zagwarantować Ci wolnego miejsca.

Dodatkowe usługi bezpłatne

Podczas SES będziesz mógł/a korzystać z wielu usług zupełnie bezpłatnie Przez cały tydzień do Twojej dyspozycji będą m.in.: