Letní škola esperanta 2020

Kroměříž, 18. až 26. července 2020

Příjezd

Pro vyhledání jízdních řádů všech vlaků a meziměstských autobusů v rámci Česka a mezi Českem a sousedními zeměmi použijte výborný web idos.cz. Tam najdete přesné informace o spojeních v češtině, angličtině a němčině (jazyk je možné změnit v menu vpravo nahoře). Pokud máte studentský průkaz, vezměte si ho s sebou a prokažte se jím při nákupu jízdenek: často můžete dostat slevu.

Letecky

Nejbližší mezinárodní letiště jsou v Brně (Letiště Brno-Tuřany, BRQ) a v Ostravě (Letiště Leoše Janáčka Ostrava, OSR), ačkoliv tam létá málo letů. Praktičtější volbou je letiště v Praze (Letiště Václava Havla Praha, PRG). Také Bratislava (Letisko M. R. Štefánika, BTS) a Vídeň (Flughafen Wien-Schwechat, VIE) jsou dobré alternativy, z těchto měst se dá do Kroměříže dostat poměrně snadno (s přestupem v Brně). Na tato letiště létá několik nízkonákladových společností (Ryanair, Wizz Air, Transavia, Volotea).

Velmi užitečnými weby pro hledání vhodných letů a porovnávání cen u jednotlivých leteckých společností jsou Kiwi.com a Skyscanner.

Autobusem

Informace doplníme brzy.

Vlakem

Informace doplníme brzy.

Z konkrétních měst

Z Prahy

Informace doplníme brzy.

V idos.cz hledejte spojení z „Praha“ do „Kroměříž“.

V Kroměříži

Informace doplníme brzy.

Český jazyk

Drobná praktická rada: Naučte se několik základních českých slov. :) E@I je spoluautorem webu pro studium češtiny. Nejvíc se vám budou hodit tyto fráze: https://mluvtecesky.net/useful_phrases.