Letní škola esperanta 2021

Rete, 2-a ĝis 11-a de julio 2021
Překlad do češtiny je z 81 % dokončený. Všechny aktuální informace jsou dostupné v esperantu a .

SES 2021 – nur virtuale (fizika SES en Ĉeĥio en 2022)

S politovaním oznamujeme, že SES 2021 se letos nebude konat jako osobní setkání v Česku, jak bylo původně plánované. Na druhou stranu vás s radostí informujeme, že SES se přece jen uskuteční – virtuálně a globálně!

La pandemiaj obstakloj ne permesas, ke SES 2021 okazu kiel kutime, tial ni preparas por vi specialan, unikan virtualan Esperanto-lernejon! Duan fojon do vi havos la ŝancon lerni Esperanton dum SES kaj samtempe resti hejme! ☺

Tiu ĉi SES okazos de la 2-a ĝis 11-a de julio 2021, kaj la ĉefa instruado okazus dum la du semajnfinoj (kun aldona libervola programo inter ili – lunde-vendrede).

Momentálně usilovně pracujeme na podrobnostech letošní, čistě virtuální SES: na její formě, datech, obsahu a webu. Až budeme mít víc informací, dáme vám vědět! Do té doby zůstaňte zdraví, učte se a procvičujte esperanto a těšte se na letní virtuální esperantské setkání!

Poznámka: Tato koronavirusová situace rozhodně nikoho netěší – na druhou stranu, díky této „virtuální SES“ se může naší školy esperanta zúčastnit ještě víc lidí než obvykle. Nebude přece nutné cestovat, platit za ubytování a jídlo atd. Proto doufáme, že se mnoho z vás bude moct zúčastnit – naši učitelé se na vás už těší! A jestli znáte lidi, kterým by se tato speciální virtuální SES mohla líbit, určitě jim dejte vědět! Vždyť taková akce může být vhodná pro různé lidi, kteří by se z různých důvodů (finance, čas, vzdálenost) nemohli zúčastnit běžné SES nebo tradičních esperantských setkání obecně.

Doporučte jim účast – pro víc informací prozatím stačí sledovat naši stránku na Facebooku nebo číst web SES.

Váš tým SES

Nejlepší příležitost ke studiu a používání esperanta

Rete, 2-a ĝis 11-a de julio 2021

  • Učte se a používejte esperanto
  • Poznejte lidi z různých zemí
  • Bavte se během pestrého denního a večerního programu
  • Užijte si atmosféru Esperantuja

Zjistit víc

Letní škola esperanta (SES) je letní esperantské setkání, které pořádá E@I od roku 2007. Cílem je vytvořit každoroční týdenní letní mezinárodní školu esperanta pro začátečníky i pokročilé. Akce je vhodná pro všechny, kteří chtějí s esperantem začít, nebo se v něm zlepšit. SES je delší než obvyklé esperantské akce a trvá 8 dní.

Somera Esperanto-Studado (SES 2021) okazis de la 2-a ĝis 11-a de julio 2021.

SES 2021 se uskuteční online kvůli krizi plynoucí z pandemie a nemožnosti zorganizovat ji podle původního plánu v Česku. Vynasnažíme se dopřát vám skvělý mezinárodní zážitek v této nelehké době.

Kvalitní výuka během této virtuální události rozhodně nebude chybět. Bude na vás čekat i literární kurz, různé přednášky, koncerty a mnoho dalšího.

Je pravda, že se nebudou konat výlety, ochutnávka vín ani noční disko, ale dáme si záležet, aby atmosféra Esperantuja určitě nechyběla. ☺

Záštita

Záštitu nad Letní školou esperanta (SES 2021) převzali:

Universala Esperanto-Asocio

Mediální partneři

TEJO ESF

Esperantisto SlovakaLa Ondo de Esperanto