2018 Yaz Esperanto Öğrenimi

Liptovský Mikuláš (Slovakio), 14-a ĝis 22-a de julio 2018
Türkçe diline tercümesi %49 seviyesinde tamamlanmıştır, bazı hatalar olabilir. Tam güncel bilgiler web sayfamızın Esperanto sürümündedir.

Program

La tagoj dum SES aspektas jene:

Merkrede okazas tuttagaj ekskursoj: tiun tagon okazas nek instruado, nek posttagmeza programo.

Kültür programı

Konserler

Kaŝi

Kaŝi

Kaŝi (gerçek adı Carsten Schnathorst) Alman müzisyen ve Esperantist'tir. Osnabrück'ten geliyor ve Hamburg'da yaşamaktadır. Orada The living Music Box orkestrasında çalmaktadır. Carsten şarkı söyleyip piyano çalmaktadır. Repertuarı kendi şarkılarını ve tüm dünyadan bilinen şarkıları içermektedir.

SES boyunca olağanüstü sesi ile, kendisine ait Esperanto şarkıları, uluslararası popüler müzikleri, ve başka iyi bilinen Esperanto şarkıları ile tüm dinleyicilerin kalplerini fethedecek.

Dubarda koncerto: bardo sen barbo kaj bardo kun barbo

Mikaelo Bronŝtejn (maldekstre) kaj Georgo Handzlik (dekstre)

Mikaelo (Moissej) Bronŝtejn (1949), verkisto, tradukisto, kantaŭtoro, naskiĝis en Ukrainio, sed daŭre loĝas en Rusio, apud Sankt-Peterburgo. En junaĝo ludis gvidajn rolojn en la Sovetia Esperantista Junulara Movado (SEJM). Ekde 1992 verkis kaj eldonis 43 librojn, i.a. kvar originalajn romanojn, sep originalajn poemarojn ktp. plus kelkajn KD-jn. Laŭreato de la premio Antoni Grabowski (2004) kaj de OSIEK-premio (2012). Dum lastaj 25 jaroj efektivigis pli ol 70 turneojn en eŭropaj kaj alikontinentaj landoj, prelegis kaj koncertis enkadre de kelkaj Universalaj Kongresoj kaj multaj aliaj amaskunvenoj de esperantistoj.

Dum tiu ĉi SES li prezentiĝos plurmaniere. Li ne nur aperos en la duopa barda koncerto, sed ankaŭ prelegos pri tre interesaj temoj kaj instruos literaturan kurson.

Georgo Handzlik, bardo sen barbo, tre bone konata Esperanta instruisto, poeto, kantisto, aŭtoro de kantoj, aforismoj, dramoj, koncertis en 26 landoj. Dum SES li prezentiĝos kun Mikaelo Bronŝtejn en la Dubarda koncerto kaj en la propra monodramo Ludoviko-Lazaro, preparita por Bjalistoka UK, kiun li mem aktoris 27-foje en 15 landoj, verŝajne rekorde en la historio de Esperantujo.

Diskotek

Hafta boyunca sizi değişik müzik sitllerinden uluslararası müzikler ile diskotek bekliyor. Günün yoğun programından kalmışsa eğer hemen barın yanındaki diskotekte enerjinizi harcamaya imkan bulacaksınız! Eğlence ve dans sever katılımcılar, gelip SES'in gece ortamını yaşayın!

Sinema

Her gün Esperanto alt yazıları ile veya doğrudan Esperanto dilinde dublaj yapılmış filmler gösterimde olacak. Sizi farklı film çeşitleri bekliyor - hikayeler, dokümanterler, komediler, bilim kurgular. Detaylı film gösterim programı SES 'in program kitabında bildirilecektir.

Uluslararası yemek pişirme festivali.

Uluslararası yemek pişirme festivali.

Dünyadaki farklı kültürler ile ilgileniyor musunuz? İşte size diğer ülkelerin tatlarını tanımak için bir fırsat. Uluslararası yemek pişirme sanatı festivalinde ücretsiz olarak değik yabancı spesiyaliteleri deneyebileceksiniz. Başarılı bir festival için her katılımcı ülkesinden (yiyecekler, tatlılar, kekler, pastalar, içecekler vs) bir şeyler getirsin.

Ünlü ya da garip (veya her ikisinden) ülke dışında satın alınamayan şeyler çok güzeldir. Her ülkenin taşıdığı şeyleri tanıtmak için masası olacak ve salon farklı tatların pazarı haline dünüşecektir.

Internacia vespero

Ĉu vi scipovas kanti, danci, ĵongli aŭ havas alian talenton, kiun vi volas montri al la aliaj partoprenantoj? Ĉu vi volas prezenti kanton aŭ poemon de via lando? Tiam ne hezitu kaj partoprenu en la internacia vespero! Dum tiu vespero ni povos ĝui la buntecon de la kulturoj kaj talentoj de la partoprenantoj de SES.

Internacia vespero

Kitap satış hizmeti

Kitap satış hizmeti
Kaynak Wikimedia Commons

SES boyunca bu yıl zengin kitap satış servisi olacaktır; burada başka yerde bulamayacağınız çok farklı Esperanto eşyaları satın alabileceksiniz. Kitaplar, CD'ler, DVD'ler, T-shirt'ler, rozetler, çıkartmalar — hepsi de çok uygun fiyatlarla. Kitap satış yerini ziyaret ederek E-koleksiyonunuzu zenginleştirmek için bu avantajdan faydalanın !

Sunumlar

kısa kurslar ve sanat yerleri

Trankvila posttagmeza programero
Pli sporta posttagmeza programero

Not 1: Çocuklar için ayrı program yoktur. Çocukları ile gelmek isteyen ebeveynler, onlar için ayrı program istiyorlarsa, ekstra ödemeli çocuk bakıcısı için lütfen organizatörler ile iletişime geçsinler.

Not 2: Yukarıda bahsi geçen program sürekli olarak geçicidir. SES ile ilgili daha detaylı programı katılımcılar organizasyondan önce alacaklardır.