2018 Yaz Esperanto Öğrenimi

Liptovský Mikuláš (Slovakio), 14-a ĝis 22-a de julio 2018
Türkçe diline tercümesi %49 seviyesinde tamamlanmıştır, bazı hatalar olabilir. Tam güncel bilgiler web sayfamızın Esperanto sürümündedir.

Yer

SES şehri

Liptovský Mikuláš estas urbo en norda Slovakio, en unu el la plej turismaj regionoj de la lando. Ĝi estas ĉirkaŭata de la belega naturo de Tatroj, la plej alta montaro de Slovakio. Ĝi situas proksimume 210 km for de la ĉefurbo Bratislavo, 65 km de Žilina kaj 50 km de Poprad.

SES binası

SES okazos en unu konstruaĵo. En la subaj etaĝoj troviĝas klasĉambroj kaj manĝejo kaj en la supraj dormĉambroj. En la konstruaĵo estas liftoj. La studenthejmo havas plurajn stud- kaj preleg-ĉambrojn kaj grandan salonon por la vespera programo. Vespere funkcios drinkejo kaj gufujo. Senpage eblos uzi apudan sportejon. La studenthejmo havas sendratan retkonekton. Proksime de la ejo troviĝas pluraj vendejoj (vidu la mapon).

Katılımcılar öğrenci evinde iki yataklı odalarda kalacaklardır. Toplamda 400 kişi için oda bulunmaktadır. Her iki odanın ortak tuvalet ve banyosu bulunmaktadır. Eğer yalnız kalmak istiyorsanız, bu imkanı kayıt formunda işaretleyin (bunun için ekstra bir ödeme olacaktır, lütfen ücretlersayfasına bakınız). Bunun dışında eğer kendi çadırınızı getirirseniz çadırda kalma imkanınız da olacaktır.

Not: Yer "normal" (olağan) geceleme şartları sunmaktadır, dolayısı ile lüks ortam beklemeyin. Ancak daha lüks bir yerde kalmak istiyorsanız, bize arzunuzu bildiri - yardımcı olmaya çalışacağız. Ayrıca yakındaki pansiyon ve oteller ile de iletişime geçebilirsiniz.

Adres

Rekreačné zariadenie Demänovka pri SOŠ polytechnickej
Demänovská cesta 669
031 01 Liptovský Mikuláš
Slovakya

Not: organizasyon ile ilgili herhangi bir konu hakkında SES binası sorumluları ile "değil", organizatörlerle ile kontak kurun (İletişim sayfasına bknz.)